Czym są pieczątki incognito?

pieczatka - Czym są pieczątki incognito?

Określenie pieczątki incognito może wydawać się zagadkowe, w praktyce jednak jest to bardzo przydatne w każdej firmie rozwiązanie.

Wykorzystując ten rodzaj stempli mamy możliwość szybkiego i bezproblemowego zabezpieczenia wszelkich danych wrażliwych czy poufnych informacji, które znalazły się, chociażby na starej korespondencji, niepotrzebnych pismach czy starych dokumentach. Jest to szczególnie ważne, gdyż w wielu mniejszych i średnich firmach nie ma niszczarek, przez co pojawia się problem związany z możliwością bezpiecznego i prawidłowego wyrzucenia, zalegając ej w archiwum, starej dokumentacji. Warto więc dowiedzieć się więcej o pieczątce incognito i koniecznie zainwestować w jej zakup.

W jaki sposób działa pieczątka incognito?

Można je inaczej nazwać stemplami do ochrony danych. Z ich wykorzystaniem można w prosty sposób zatuszować/ zakryć poufne dane na firmowych papierach, kopertach, formularzach czy kartonach, zgodnie z wymogami RODO. Płytka tekstowa w tego rodzaju pieczątkach jest zaprojektowana w taki sposób, że gdy ją odbijemy, wszelkie zawarte pod spodem informacje stają się całkowicie nieczytelne. Pozwala to na wygodne wyrzucenie starej korespondencji bez ryzyka ujawnienia danych, możemy też bez obaw przekazać ją dalej w razie potrzeby.

Podstawowym zadaniem pieczątki incognito jest ułatwienie utylizacji wszelkich dokumentów, jak również przechowywanie tych, które zawierają dane wrażliwe. Korzystanie z takiej pieczątki nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień, co oznacza, że z takiego rozwiązania można z powodzeniem korzystać zarówno w domu, jak i w średniej czy małej firmie. Można z jej pomocą łatwo zasłonić ważne informacje np. na wyciągach bankowych.

Jakie zalety ma pieczątka incognito?

Przede wszystkim pieczątka incognito to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala szybko i bez problemu zakryć dane, których nie chcemy ujawniać lub nie możemy. Oferowane są najczęściej polimerowe stemple incognito, które wyróżniają się wysokim poziomem trwałości, a co za tym idzie, z ich użyciem można bez trudu wykonać nawet kilka tysięcy odbić na jednym tuszowaniu. Korzystanie z nich jest banalnie proste i nie wymagają specjalnych umiejętności. Oprócz tego są niewielkich rozmiarów, więc bez trudu można znaleźć dla nich miejsce w swoim biurze, szufladzie czy na biurku.