Gdzie wykorzystuje się litery przestrzenne 3D?

napis - Gdzie wykorzystuje się litery przestrzenne 3D?

Styrodur to nazwa handlowa płyt z ekstrudowanej pianki polistyrenowej (XPS). W budownictwie stosuje się ją do izolacji termicznej od wielu lat. Trochę przypomina styropian, ale ze względu na dużo większą gęstość, jednorodną zamknięto-komórkową strukturę i gładką powierzchnię, znalazł zastosowanie w reklamie 3D zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. 

Jest dość lekki, więc można go przyklejać bezpośrednio do ściany. Standardowy wymiar to 125 x 60 cm, ale ze względu na ukształtowanie brzegów na tzw. zakładkę, do cięcia na ploterze termicznym zostaje 121 x 56 cm. Do liter i form przestrzennych najczęściej stosuje się grubości 2, 4, 6, 8 bądź 10 cm. 

Można go malować farbami akrylowymi, a na lico dodatkowo nakleić wyfrezowane PCV, dibond lub wycięte laserem kolorowe pleksi itd. podnosząc estetykę i przedłużając trwałość reklamy. 

Podsumowując, styrodur jest odporny na warunki atmosferyczne, jest łatwy w obróbce i montażu. Można go również pomalować na dowolny kolor. Dodatkowo jest to produkt ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu.